1. Az első körben Grönland térségéből leszivárgó hideg komoly ciklontevékenységet gerjeszt a délebbi szélességeken is, így a nyugat-európai teknő előoldalán pár napig minden bizonnyal az átlagosnál jóval enyhébb időre számíthatunk, valószínűleg nem túlzás rekordközeli meleget prognosztizálni. (1. ábra)

"3." (12.02-03.) Ezt a részt idézőjelbe teszem, mert sok minden nem indokolja, de látok esélyt a ciklonsorozaton belül olyan forgatókönyvre, hogy két ciklon között egy pici előoldalt kapunk, kétlépcsős lenne a lehűlés.

5. (12.04.-) Az előző epizóddal párhuzamosan én egy másik jelentős mozzanatra is számítok, ez pedig nem más, mint a visszarendeződés. Úgy gondolom, hogy nem lesz tartós az észak-atlanti magasnyomás, újraindul a ciklongyár és a mostanihoz hasonló makrokép tér vissza. Ez a magasban előbb-utóbb természetesen enyhülést jelent, de egy direkt AC hidegpárnát okozhatna, ami akár már akkor is beállhatna, amikor még hidegebb légtömeg van felettünk, így egy valóban hideg stratus-os helyzet is benne van a pakliban, főként ha hótakaró is összejön. Gyanítom, hogy nem ez a valószínűbb verzió, hanem inkább egy jelenlegihez hasonló, de attól pár fokkal azért hűvösebb, itt pedig vissza lehet ugorni az előzményekhez.
Összefoglalva:
- masszív teknő előoldal után erős lehűlés következik;
- sok vagy nagyon sok csapadék valószínű;
- szerintem a váltás csak átmeneti lesz és visszarendeződés követi.
Kiegészítés: az ország ÉNy-i felén jóval nagyobbnak ítélem meg a téltámadás esélyét, mint a "másik oldalon".