Milyen lesz a 2013-as 2014-es tél időjárása?

Amint láthatták minden évbe megírom az előttünk álló tél időjárásával kapcsolatos megérzéseimet, és gondolataimat több kevesebb sikerrel. Így a az előttünk álló téllel is ezt tettem...

Mitől függ a tél időjárása?

A tél jó apropót szolgáltat arra, hogy elgondolkozzunk azokon a tényezőkön, melyek a mi téli időjárásunkra hatással vannak/lehetnek.

This is default featured post 3 title

Go to Blogger edit html and find these sentences.Now replace these sentences with your own descriptions.

This is default featured post 4 title

Go to Blogger edit html and find these sentences.Now replace these sentences with your own descriptions.

This is default featured post 5 title

Go to Blogger edit html and find these sentences.Now replace these sentences with your own descriptions.

2014. augusztus 29., péntek

A hétvége időjárása


Szombaton napos idő, majd vasárnap északnyugat felől hidegfront


A szombat reggel a minimum hőmérsékletek már pár fokkal magasabban alakulhatnak mint az előző napokban, köszönhetően az északnyugatról érkező felhőzetnek. Így a reggeli órákban már zavarhatják felhők a napsütést. A minimum hőmérsékletek 8 és 14 fok között alakulhatnak a hidegebb értékeket északkeleten és délnyugaton mérhetjük, míg a legmagasabbakat északnyugaton. Északnyugaton kell számítani az egész nap folyamán a legtöbb felhőre, de ennek ellenére eső nem nagyon várható a délutáni órákban legfeljebb az északnyugati határnál lehetnek záporok, zivatarok. A napi maximum hőmérséklet 24 és 27 fok között alakulhat. Az Alföldön mérhetjük majd a magasabb értékeket. 



Vasárnap reggel a minimum hőmérsékletek még mintegy 3 fokkal magasabban alakulhatnak, az egyre több felhőzet miatt. Napközben már sok felhő lehet az égen és a délutáni, esti óráktól északnyugat felől beborulhat az ég, de csapadékra inkább csak az esti óráktól számíthatunk ami hétfő reggel és napközben is tarthat. Ez főleg az ország nyugati kétharmadát fogja érinteni. A legmagasabb nappali hőmérséklet 24 és 29 fok között alakulhat.

2014. augusztus 27., szerda

Északi és déli hemiszféra jégborítottsága


Úgy gondoltam egy pár mondatban összefoglalom az idei évi jégborítottságot, főleg a nyári minimumra kitérve.


Először is nézzük meg az északi hemiszfériát hiszen azért ez lényegesen nagyobb hatást gyakorol hazánk időjárására. 
Ami a legfontosabb hogy az elmúlt évekkel szemben jóval nagyobb jégkiterjedéssel zárhat ez a rész. Itt megtekinthető az ezt ábrázoló grafikon: Megnézem
Egyéb érdekességek innen: először is, hogy a Barents-tenger úgy tűnik, jó pár év után újra nem jégmentes minimummal zár, a Spitzbergák keleti részén makacsul megmaradó jégmező miatt:



, másodszor pedig, hogy a Kara-tenger a 2007-es mélypontja után évről-évre magasabb jégborítással "delelhet", köszönhetően Szevernaja Zemlja körüli makacs jégmezőnek:

Most pedig akkor nézzük meg a déli hemiszfériát is. A déli részen jóval több jég található az átlagnál, de egyébként ez évek óta megfigyelhető. Sokszor ebben az évben az 1979-es év óta tartó mérések közül a legmagasabb volt a jégborítottság , de azért cirka 30 évet szerintem nem kell az időjárásban nagy statisztikának venni, de ami igaz az igaz. Itt is van a diagram: Link
Egy másik kép ahol az átlagtól való eltérést láthatjuk:

 És végezetül pedig egy a teljes jégborítottságot összefoglaló kép:



Elmúlt hét legnépszerűbb bejegyzései

Jelenlegi műholdkép

Látható műholdkép

Időjárási fáklya Budapest

Időjárási fáklya Budapest
A képre kattintva érhető el a friss fáklya!!!

Share

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites More